Regeneracja gleby

Kwasy humusowe są głównym składnikiem próchnicy, która jak wiadomo jest jednym z najważniejszych elementów budujących strukturę gleby. Związki próchnicze mogą zmagazynować od 4 do 12 razy więcej składników pokarmowych niż część mineralna gleby oraz zatrzymać nawet 5 krotnie więcej wody niż same ważą. Dowiedz się jak zregenerować glebę i zwiększyć efektywność nawożenia roślin.

korzenie

RosahumusRosahumus - nawóz, który poprawia żyzność gleb

Nawóz występuje w formie sproszkowanej do rozpuszczenia w wodzie. Wytwarzany jest z naturalnych leonardytów, które warunkują zawartość kwasów humusowych w nawozie w ilości 5 krotnie wyższej od zawartości tych kwasów w popularnym oborniku czy też kompoście. Oprócz zawartości 85% kwasów humusowych Rosahumus dostarcza roślinom również potas i żelazo. Rosahumus stabilizuje i zabezpiecza przed obniżeniem zawartość fosforu w glebie, podnosi aktywność mikrobiologiczną, modyfikuje strukturę gleby oraz zapobiega jej erozji podnosząc tym samym jej produktywność.

Liqhumus 18 – kwasy humusowe w płynieLIQHUMUS

Nawóz występuje w formie zawiesiny, doskonale rozpuszczalnej w wodzie, co sprawia, iż może być z powodzeniem wykorzystywany w formie aplikacji dolistnej, doglebowej lub przy pomocy systemu fertygacyjnego. Dzięki zawartości 18% kwasów humusowych, 2,5% tlenku potasu oraz 0,2% żelaza z powodzeniem stymuluje rozwój systemu korzeniowego i wzrost roślin. Ponadto poprawia strukturę gleby, jej pojemność wodną oraz ogranicza wymywanie z niej azotu.

Delsol – zwiększenie aktywności pożytecznych bakterii delsol5

Dzięki zawartości 3% azotu całkowitego (w tym: 2,4% amidowego i 0,6% organicznego), węgla oraz Co-formulatora Delsol stymuluje rozwój pożytecznych bakterii w ryzosferze. Bakterie te m. in. wiążą azot z gleby udostępniając go roślinom oraz wpływają na wzmocnienie naturalnych mechanizmów obronnych roślin uprawnych.

Humicraft Liquid – stymulator wzrostuhumicraft

Nawóz w formie płynnej zawierający kwasy humusowe (10%) wzbogacone o aminokwasy (10%), alginat potasu (algi morskie), potas (3%) i żelazo (0,3%). Humicraft Liquid oprócz poprawy struktury i innych właściwości gleby odgrywa kluczową rolę w zwiększeniu produkcji enzymów przez roślinę co znacząco wpływa na podwyższenie jej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne.