Plonowanie i parametry jakościowe pszenicy Venecji – POLE express | Agrosimex

Zapraszamy na komunikat rolniczy POLE express z 14 sierpnia 2023 r. z gospodarstwa rolniczego, gdzie trwają żniwa 🌾 pszenicy ozimej Venecji. Zobacz jakie plony i parametry jakościowe udało się uzyskać.

𝗪 𝗳𝗶𝗹𝗺𝗶𝗲:

01:37 – plonowanie i parametry jakościowe pszenicy Venecji

02:44 – technologia zastosowana w gospodarstwie

 

Produkty zastosowane w gospodarstwie:
𝗩𝘂𝗹𝗰𝗮𝗻𝘂𝘀
𝗣𝗿𝗲𝗺𝗮𝘇𝗼𝗿 𝗦𝗮𝗱 𝟱𝟬𝟬 𝗦𝗖
𝗗𝗶𝗰𝘂𝗿𝗲𝘅 𝗙𝗹𝗼 𝟱𝟬𝟬 𝗦𝗖
𝗥𝗲𝗺𝗶𝘅
𝗨𝗻𝗶𝘅 𝟳𝟱 𝗪𝗚
𝗦𝗽𝗲𝗸𝗳𝗿𝗲𝗲 𝟰𝟯𝟬 𝗦𝗖
𝗨𝗺𝗯𝗿𝗲𝘁 𝟳𝟱𝟬 𝗘𝗖
𝗪𝗶𝗻𝗱𝘀𝗮𝗿 𝟮𝟱𝟬 𝗘𝗖
𝗦𝘁𝗮𝗯𝗶𝗹𝗮𝗻 𝟳𝟱𝟬 𝗦𝗟
𝗔𝗦𝗫 𝗠𝗮𝗸𝗿𝗼 𝗣𝗹𝘂𝘀
𝗣𝗿𝗼𝘁𝗮𝗺𝗶𝗻𝗮𝗹
𝗔𝗦𝗫 𝗖𝗼𝗺𝗽𝗹𝗲𝘅
𝗣𝗿𝗶𝗮𝘅𝗼𝗿 𝗘𝗖
𝗠𝗶𝗰𝗼𝘀𝗮𝗿 𝟲𝟬 𝗦𝗟

 

Transkrypcja

Witam serdecznie, Darek Przybylski, Agrosimex. Mamy dzisiaj 14. dzień sierpnia.

Od kilku dni w końcu świeci słońce, jest ciepło. W wielu gospodarstwach kończone są właśnie żniwa. Ja też jestem dzisiaj właśnie w takim gospodarstwie w okolicach Przasnysza. Za moimi plecami, właśnie tam, koszona jest perła wśród pszenic odmiana Venecja.

Ja zapraszam i zachęcam do obejrzenia tego krótkiego komunikatu, takiej relacji. Sprawdzimy jak plonuje, jakie parametry udało się uzyskać na tej plantacji. Omłócone mamy ponad 5 hektarów. Myślę, że to już jest wystarczająca ilość, żeby jakąś mniej więcej orientacyjną wartość plonu podać. Według operatora, według wskazań komputera oraz tutaj właściciela pola. W granicach 9-10 ton na pewno Venecja tutaj plonuje. Sprawdźmy jeszcze jak będą wyglądały parametry tej odmiany. Mamy wyniki. Wilgotność 12,2%, białko 12,6%, gluten 26,9% i gęstość 74,4. Wyniki naprawdę godne, godne polecenia. Świadczy to o tym, że Venecja jest tą odmianą, która naprawdę nie zawodzi. Nawet w tych trudnych warunkach, jakie mieliśmy w tym roku.

Jeśli ktokolwiek miał jeszcze jakieś wątpliwości, co zasiać, myślę, że tym materiałem rozwiałem je. Ja bardzo serdecznie polecam, bo naprawdę uważam, że jest to jedna z najlepszych odmian na rynku.

Pozdrawiam, do usłyszenia.