Kwasy humusowe

Zawartość próchnicy w glebie jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o żyzności gleb. Żyzność ma bezpośredni wpływ na wzrost roślin, wysokość plonu i jego jakość. Wobec tego warto odpowiednio zadbać o glebę na swoich plantacjach. Poniżej znajdują się przykładowe nawozy,  które zawierają kwasy humusowe wpływające na zwiększenie ilości próchnicy w glebie.1

Rosahumus

3Nawóz, który dzięki 85-proc. zawartości kwasów humusowych pochodzących z leonardytów poprawia żyzność gleby. Jest produktem naturalnym, więc może być stosowany bez narażania środowiska naturalnego i bez ryzyka przenawożenia w praktycznie każdych warunkach. Rosahumus należy podać w formie oprysku doglebowego przed siewem nasion w dawce 3–6 kg/ha w 300–500 l wody. Stosowanie Rosahumusu pozwala ograniczyć nawożenie mineralne nawet o 50%!

  • Poprawia strukturę gleby.
  • Zwiększa pojemność wodną gleb.
  • Zwiększa dostępność składników pokarmowych.
  • Stymuluje rozwój systemu korzeniowego.
  • Zdecydowanie poprawia wzrost i plonowanie roślin.

Liqhumus – płynne rozwiązanie

liqhumusTo płynny nawóz zawierający 18% kwasów humusowych z leonardytów. Pobudza wzrost roślin i poprawia warunki glebowe. Może być stosowany dolistnie poprzez oprysk gleby oraz fertygację. Zalecana dawka to 35–45 l/ha na rok w dzielonych porcjach 3–5 razy w sezonie, w dawce 3–5 l/ha.

Delsol – biologiczny regenerator gleby

delsolNawóz zawiera azot organiczny oraz „Co-formulator” – zestaw substancji stymulujących rozwój w glebie bakterii Pseudomonas putida i Pseudomonas fluorescens. Delsol poprawia żyzność gleby, przeciwdziałając wyjaławianiu i zapobiegając zmęczeniu gleby. Nawóz należy stosować w formie oprysku doglebowego lub we wczesnych fazach wzrostu roślin w dawce 1–2 l/ha w 300–500 l wody.

 

Beata Rogala