RGT INEDIXX – Kukurydza z doskonałą adaptacją do mniej zasobnych stanowisk

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym nasza ekspertka opowie o średnio-późnej odmianie kukurydzy – RGT INEDIXX.

 

 

Odmianę o której mowa w filmie kupisz tutaj:
https://agrosimex.pl/kukurydza-rgt-inedixx-c1

 

Zalety kukurydzy przeznaczonej na ziarno i bioetanol:

• Bardzo wysoki potencjał plonotwórczy potwierdzony w badaniach rejestracyjnych w Austrii i Francji oraz badaniach rozpoznawczych COBORU 2019 r.

• Doskonała adaptacja do mniej zasobnych stanowisk oraz stabilne plonowanie ziarna przy okresowych deficytach wodnych

• Ziarno typu dent gwarantuje szybkie oddawanie wody z ziarna w końcowej fazie dojrzewania oraz podczas procesu suszenia

• Bardzo wysoka zdrowotność roślin, odmiana szczególnie odporna na choroby grzybowe ziarna.

 

Transkrypcja:

RGT Inedixx FAO 270-280. Odmiana z grupy średnio-późnej z programu hodowlanego RAGT.

Mieszaniec pojedynczy przeznaczony do uprawy na ziarno, w korzystniejszych warunkach termicznych.

Do mocnych stron RGT Inedixx zaliczyć możemy: szybkie oddawanie wody z ziarna w końcowym etapie dosuszania oraz bardzo dobre zdolności adaptacyjne do niekorzystnych warunków glebowo-klimatycznych.

Odmiana bardzo fajnie radzi sobie na stanowiskach słabszych. Dodatkowo też dobrze radzi sobie w okresowych niedoborach wodnych.

RGT Inedixx swój potencjał plonotwórczy potwierdził w badaniach rejestrowych we Francji oraz w Austrii, a także w badaniach rozpoznawczych w Polsce, gdzie w roku 2021 plonował na poziomie 14,5 tony z hektara na sucho. Co na tle innych badanych odmian z grupy średnio-późnej jest bardzo wysokim wynikiem.

RGT Inedixx to propozycja dla gospodarstw rolnych szukających najbardziej wydajnych odmian ziarnowych.

Proszę jednak pamiętać, że uprawa kukurydzy wymaga rejonizacji. Odmiany z grupy średnio-późnej powinny trafić do najcieplejszych rejonów Polski.