Pszenica Venecja po żniwach. Jaki dała plon? POLE express – Agrosimex

🌾 Zapraszamy do obejrzenia odcinka z serii POLE express, w którym nasz ekspert podsumuje okres żniw i plon jaki dała pszenica ozima Venecja 🌾

 

Czego dowiesz się z filmu:

0:00 Wstęp

0:17 Jak plonowała Venecja?

1:38 Doskonałe plony

2:05 Kwestia nawożenia

2:35 Venecja a klasa ziemi

 

 

Produkty polecane w filmie:

VENECJA – https://agrosimex.pl/pszenica-ozima-v…

Vulcanus – https://agrosimex.pl/vulcanus-1l-1?ut…

Premazor Sad – https://agrosimex.pl/premazor-sad-500…

Rhizosum N plus – https://agrosimex.pl/rhizosum-n-plus?…

 

Transkrypcja:

Dzień dobry państwu, Maciej Mokrzan, Agrosimex. Zapraszam dziś do obejrzenia filmu, w którym przedstawię jak zachowała się, jak plonowała nasza topowa odmiana pszenica ozimej Venecja.

Jesteśmy na polu, na którym byliśmy już wcześniej, w czasie okresu wegetacji, gdzie stała, rosła nasza pszenica Venecja. Jeżeli państwo pamiętacie, jesienią, to właśnie tutaj polecaliśmy rozwiązanie herbicydowe w postaci Flufenactu, czyli produktu Vulcanus, razem z Difufenikane, czyli preparatu Premazor. I tutaj właśnie mieliśmy bardzo dobre efekty tej kombinacji. Pozwoliła ona utrzymać nam czystość, brak chwastów, brak niepotrzebnego zachwaszczenia przez cały okres wegetacji. Tutaj stosowaliśmy zabiegi fungicydowe, które miały nam ochronić naszą pszenicę. Tutaj również regulowaliśmy ten łan. I właśnie łan pszenicy Venecja na tym polu był idealny. Równy, jakby cięty od maszynki. Nie było fal, było widać, że wszystkie zabiegi zostały trafione. Dodatkowo zostało zaniechane zastosowanie trzeciego zabiegu, czyli tej ochrony kłosa. Okazało się to niepotrzebne przez przebieg pogody. Było zbyt sucho, zbyt gorąco i zbyt mało opadów, aby była taka konieczność. A łan był bardzo zdrowy.

Pszenica spisywała się na medal i na medal też zaplonowała. Osiągnęliśmy tutaj, z tego areału, jest 153 hektary, plon średni 95,3 decytony, czyli ponad 9,5 tony z hektara. Pszenicy o doskonałych parametrach, o pełnym białku, o doskonałym wyrównaniu.

Oczywiście, to nie tylko ochrona, tutaj nawożenie, które zostało zastosowane, też nie było wygórowane. Zostało obniżone dawkowanie azotowe, właśnie dlatego, że poszedł również produkt Rhizosum, który zadbał o zaopatrzenie gleby w azot. Pszenica to poczuła. Pszenica dała plon odpowiedni, zadowalający rolnika, który w tej chwili jest zadowolony, który był w stanie uzyskać przy zmniejszonych nakładach bardzo dobry efekt.

Pszenica Venecja, polecam serdecznie. Jest to na pewno pszenica, która jest w stanie zaplonować wysoko, niekoniecznie na czarnoziemach, niekoniecznie na klasach pierwszy, czy drugich. Tutaj jest trójka, czwórka, czyli taka nasza przeciętna gleba, która nadaje się właśnie na uprawę pszenicy ozimej. Plon? 95 decyton z hektara. Nic więcej dodać, nic ująć. Polecam serdecznie.