Microstar PZ Max – najbardziej skoncentrowany nawóz do nawożenia startowego na polskim rynku już w sprzedaży

Nawożenie startowe wraz z siewem nasion kukurydzy, buraków cukrowych, soi, rzepaku czy zbóż staje się bardzo popularnym zabiegiem nawozowym. Rolnicy na całym świecie doceniają korzyści tego sposobu nawożenia tj. lepszy start roślin, silny rozwój systemu korzeniowego, lepsze pobieranie składników pokarmowych, zdecydowanie większą odporność na deficyt wody, a w efekcie istotnie wyższe plony.

Na świecie

Światowym liderem w produkcji tego rodzaju nawozów jest francuska firma Agronutrition – producent nawozów Microstar PZ i PMX. W 2013 roku nawożenie startowe nawozami Microstar rolnicy zastosowali na ponad 2 mln hektarów kukurydzy, słonecznika, soi, buraków cukrowych i rzepaku we Francji, Niemczech, Argentynie i USA. W Polsce ten sposób aplikacji nawozów z roku na rok zdobywa także coraz więcej zwolenników.

Bariera techniczna – pokonana

Pokonana została bariera techniczna – dostępne są już na szeroka skalę dozowniki do stosowania Microstaru, firm Delimbe i APV do montażu na siewnikach, które są w gospodarstwie. Rolnicy kupujący nowe siewniki mogą już je nabyć wraz z fabrycznie zamontowanym dozownikiem.

Nawożenie startowe

Przy wyborze nawozu do nawożenia startowego należy zwrócić uwagę na koncentracje łatwo dostępnego dla roślin fosforu, czyli tego rozpuszczalnego w wodzie, ponieważ jest on najbardziej potrzebny od kiełkowania w pierwszych 2-4 tygodniach wzrostu roślin, dodatek substancji stymulujących jego pobieranie niezależnie od odczynu gleby np. kwasy humusowe, zawartość łatwo dostępnego cynku, który stymuluje przemiany hormonalne zachodzące w stożku wzrostu, azotu oraz siarki. Wszystkie te wymogi spełniają nawozy Microstar.

W 2014 roku obok bardzo skutecznych i znanych już producentom kukurydzy, buraków cukrowych czy rzepaku nawozów :
Microstar PZ -10%N, 40%P2O5 w tym 38% rozpuszczalnego w wodzie, 2%Zn, 11%SO3
Microstar PMX -10%N, 38%P2O5 w tym 36% rozpuszczalnego w wodzie, 3%MgO oraz mikroelementy B, Cu, Fe, Mn, Zn.

Nowość na rynku

Wprowadzamy do sprzedaży Microstar PZ Max. Nawóz zawiera 12% N, 50% P2O5 w tym 49% rozpuszczalnego w wodzie, 2% Zn oraz 5% SO3. Jest to obecnie najbardziej skoncentrowany mikrogranulat do nawożenia startowego kukurydzy, buraków i rzepaku na rynku. Startowe nawożenie nawozami Microstar pozwala obniżyć dawki fosforu stosowanego tradycyjnie o 30-50% oraz zdecydowanie podnosi plony i opłacalność uprawy nawożonych roślin.

Gdzie można kupić?

Nawozy Microstar do nabycia w sieci sprzedaży i u Partnerów handlowych AGROSIMEX. Wszelkich informacji nt. stosowania Microstaru i możliwości nabycia dozowników Delimbe i APV w promocyjnych cenach udzielają:

Piotr Murat tel. 502/352-750
Marcin Dębiński tel. 509/165-927
Tomasz Kozłowski tel. 512/821-635