Metarex Inov 04 RB- Przetrwa nawet ulewne deszcze

Często w uprawach rzepaku i zbóż można spotkać się z występowaniem ślimaków, których liczba przekracza progi szkodliwości. Do ochrony upraw przed tymi szkodnikami szczególnie polecamy preparat Metarex Inov 04 RB.

METAREX INOV 04 RB jest środkiem ślimakobójczym w formie przynęty gotowej do stosowania.

Skuteczność preparatu zawdzięczamy:

  • zawartości wyciągów z rzepaku, które stanowią naturalną przynętę zapachową wabią szkodniki silniej niż młode rośliny rzepaku. Dzięki temu ślimaki zjadają śmiertelne dawki preparatu,
  • wykazuje działanie żołądkowe i kontaktowe – w wyniku spożycia preparatu przez ślimaki następuje ich odrętwienie, potem w wyniku odwodnienia organizmu giną,
  • forma granulatu, która pozwala równomiernie wysiać produkt na powierzchni pola,
  • odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne – nawet w sytuacji opadów deszczu, śniegu oraz niskich temperatur granule produktu pozostają w niezmienionej formie.

Poniżej zdjęcie z uprawy pszenicy ozimej, gdzie w ciągu dwóch tygodni od  zastosowania Metarexu wystąpiły niekorzystne warunki: deszcz Preparat nie zmienił swojej postaci.

Powiat Nowy Dwór Gdański, Metarex - trudne warunki atmosferyczne
Powiat Nowy Dwór Gdański, Metarex – trudne warunki atmosferyczne

Dawka środka 5 kg/ha w zupełności wystarczy do zwalczania ślimaków w rożnych uprawach.

Środek Metarex Inov 04 RB może być stosowany za pomocą mechanicznego aplikatora/rozrzutnika, lub ręcznie w przypadku mniejszej powierzchni. Stosowanie na całą powierzchnię uprawy za pomocą aplikatora/rozrzutnika wyposażonego w obrotowy dysk daje najlepsze wyniki.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Metarex.pl