LG 31.276 – Kukurydza o niskich wymaganiach glebowych – świetna zarówno na kiszonkę i na ziarno.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu na temat odmiany kukurydzy LG 31.276.

 

 

Zalety kukurydzy przeznaczonej na ziarno, kiszonkę i biogaz:

• Bardzo wysoki potencjał plonowania na ziarno potwierdzony w badaniach rejestrowych we Francji i Czechach oraz badaniach rozpoznawczych COBORU w Polsce

• Bardzo wysoki, bogato ulistniony mieszaniec pojedynczy do uprawy na zróżnicowanych stanowiskach glebowych

• Bardzo wysoki „stay green” umożliwiający elastyczną datę zbioru oraz wysoką wartość żywieniową w przypadku użytkowania na kiszonkę

• Bardzo wysoki wczesny wigor zapewnia lepszą tolerancje chłodnych wiosen oraz gleb ciężkich, wolno nagrzewających się

 

Transkrypcja:

LG 31.276 to ciekawa propozycja ze stajni Limagraina. Została zarejestrowana w roku 2016 w Unii Europejskiej. Jest to odmiana o FAO 250-160, która może z powodzeniem być uprawiana zarówno na kiszonkę, jak i na ziarno.

Odmiana LG 31.276 jest to świetna propozycja dla gospodarstw, które poszukują wysokoenergetycznej kiszonki o dużej zawartości skrobi. Jest to odmiana dość wysoka, sięgająca 310 centymetrów według oficjalnych danych COBORU, natomiast z produkcji towarowej często osiąga dużo wyższe wysokości, przez co możemy zebrać z hektara bardzo potężne ilości zielonej masy bardzo energetycznej kiszonki.

Jest to odmiana o niskich wymaganiach glebowych, więc możemy uprawiać ją na mniej zasobnych stanowiskach. Zwłaszcza tam, gdzie mamy problemy z deficytem wody, problemy ze składnikami pokarmowymi.

Jest to odmiana o typie ziarna flint, dent, a więc duży udział skrobi szklistej, pożądanej w wysokoenergetycznych kiszonkach, pożądanej w produkcji mlecznej, więc tutaj ciekawa propozycja właśnie do tego typu zastosowania. Odmiana LG 31.276 była badana w badaniach rozpoznawczych COBORU w latach 2020-2021 i w obu tych sezonach osiągnęła bardzo wysoki plon ziarna, przez co jest odmianą w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o plonowanie ziarnowe.

Jest to odmiana popularna zarówno w Polsce, jak i w Niemczech w użytkowaniu kiszonkowym i ziarnowym.

 

LG 31.276 kupisz tutaj: Klik