Kukurydza odmiany Exapic

kolba kukurydzyPrzy wyborze odmiany z przeznaczeniem na kiszonkę warto skupić się przede wszystkim na plonie ziarna oraz jego udziale w kiszonce. Przedstawiamy wczesną odmianę kukurydzy Exapic, która przeznaczona jest do celu paszowego.

odmiana kukurydzy exapic na kiszonkę

Właściwości i charakterystyka odmiany Exapic

  • Typ: mieszaniec trójliniowy
  • Suma temperatur efektywnych: kiszonka 30% s.m.: 1430
  • Wymagania glebowe: bardzo dobre zdolności adaptacyjne do wszystkich kompleksów glebowych
  • Cechy plonu: wysoki, stały plon suchej masy, bardzo korzystna struktura plonu, doskonała wartość odżywcza, zapewniająca wysoką jakość kiszonki
  • Zdrowotność: wysoki poziom zdrowotności roślin
  • Zalecana obsada: 85 000 – 95 0000 szt./ha
  • Parametry kolby:

parametry kolby odmiana kukurydzy Exapic

Wyniki doświadczeń

kukurydza na kiszonkę odmiana Exapic

Opinia o odmianie kukurydzy Exapic

Pan Tomasz Cieślak gospodaruje na powierzchni 400 ha w Dańkowie, gm. Błędów. Prowadzi hodowlę bydła mlecznego FH 100% ze średnią wydajnością 9,5 tys. litrów od sztuki. Kiszonka z kukurydzy stanowi podstawę żywienia tej wymagającej rasy krów mlecznych. Dobra kiszonka o bardzo wysokiej suchej masie jest podstawą sukcesów wydajności mlecznej krów w moim gospodarstwie.

Odmiana kukurydzy Exapic FAO 220 dzięki swej wczesności dała zadowalający plon, mimo silnej suszy, która wystąpiła w najbardziej newralgicznym okresie, czyli w okresie kwitnienia. Exapic charakteryzował się na polu bardzo dobrą zdrowotnością.

Ponadto, dzięki korzystnej proporcji masy kolb do masy łodyg i liści, uzyskał bardzo wysoką koncentrację energii, co przy wysokowydajnym stadzie HF jest niezbędnym elementem przy układaniu niezbędnej dawki żywieniowej dla krów mlecznych o wysokiej wydajności.

Więcej informacji o odmianie Exapic:

 

Pobierz ulotkę.

 

Polecane artykuły: