Komunikat rolniczy – objawy „głodu azotowego”

Na plantacjach rzepaku zaczynają się pojawiać coraz częściej objawy „głodu azotowego” (przebarwiające się na czerwono liście), dlatego aby dostarczyć szybko działającego azotu i wzmocnić rośliny zalecamy zastosowanie nawozu AZOFOL w dawce 10 l/ha.

AZOFOL – szybki „zastrzyk” uzupełniający niedobory składników pokarmowych

Nawóz dostarcza roślinom azot, magnez i siarkę. Zawiera ligninosulfoniany – naturalne związki chelatyzujące zwiększające przyczepność nawozu oraz zapewniające wykorzystanie składników pokarmowych zawartych w nawozie na poziomie 90%. Ponadto związki te wytwarzają na powierzchni liścia warstwę ochronną zapobiegającą wnikaniu szkodliwych substancji i patogenów. Azofol

W przypadku wystąpienia pierwszych przymrozków należy odczekać kilka dni, aby rośliny zregenerowały się a następnie wykonać zabieg. Konieczna jest obserwacja prognozy pogody i nie wykonywanie zabiegów w trakcie lub tuż przed zapowiadanym przymrozkiem.

AZOFOL proponujemy stosować zamiast nawożenia dolistnego mocznikiem – jest bezpieczniejszy, nie rozluźnia kutikuli co wpływa stymulująco na odporność przeciwko presji patogenów.

Jeśli do tej pory nie zastosowano nawożenia borem, można zaplanować uzupełnienie boru wraz z AZOFOLEM np. ROSABOR, MISSIBOR.

MISSIBOR zawiera aż 21 % boru w postaci trzywodnego oktaboranu dwusodowego, co zapewnia dużą skuteczność w niwelowaniu niedoborów boru w glebie i nawożonych roślinach.MISSIBOR