ES JOKER – odmiana kukurydzy w typie uniwersalnym

Nasiona kukurydzy ES Joker – odmiana na ziarno FAO 240, na kiszonkę 240-250 i biogaz Odmiana ES JOKER pochodzi z hodowli Lidea.

 

Kiszonka z odmiany ES JOKER charakteryzuje się:

– wysoką wydajnością i energetycznością kiszonki

– niskimi wymaganiami glebowymi

– bardzo dobrym tempem wzrostu wiosennym

– wysokimi roślinami, które budują dużą masę wegetatywną

– może być wykorzystana do produkcji biomasy

 

 

Transkrypcja:

Odmiana ES Joker została wyhodowana przez hodowlę Euralis. Dzisiaj jest to hodowla Lidea, znany i ceniony na polskim i europejskim rynku hodowca, mający na swoim koncie wiele ciekawych i popularnych odmian w terenie.

ES Joker posiada FAO na poziomie 240. Jest to odmiana, którą dedykujemy do gospodarstw potrzebujących odmiany kiszonkowe. Kiszonka zebrana z odmiany ES Joker charakteryzuje się bardzo dużą energetycznością, ponieważ zawiera dużo skrobi w postaci skrobi szklistej. Jest to ten typ skrobi, który jest pożądany w gospodarstwach prowadzących produkcję zwierzęcą, chów bydła mlecznego, ponieważ nie jest w całości trawiony w żołądkach krów, w żwaczu, dalej przechodzi do jelit i krowy tracą mniej energii na strawienie paszy objętościowej i więcej tej energii mogą wykorzystać do produkcji mleka. A więc wysokowydajna, energetyczna kiszonka z odmiany ES Joker stanowi bardzo dobrej jakości paszę objętościową właśnie do gospodarstw prowadzących hodowlę zwierząt.

Jest to odmiana, którą można również wykorzystywać do uprawy na ziarno, ponieważ posiada bardzo dobre wyniki plonowania właśnie w tym typie ziarnowym. Jest to odmiana o niskich wymaganiach glebowych, może być uprawiana na najsłabszych stanowiskach glebowych, dobrze sobie radzi właśnie na tych glebach miejsc zasobnych, w składniki pokarmowe i wodę.

Z racji swojej wysokości, która według oficjalnych badań COBOR-u wynosi około 315 centymetrów, natomiast w produkcji towarowej, polowej wynosi nawet ponad 3,5 metra, buduje olbrzymią masę wegetatywną i może być również wykorzystywana do produkcji biomasy pod biogazownie.

Odmiana ES Joker charakteryzuje się bardzo dobrym tempem wzrostu wiosennego, posiada bardzo dobry wigor, dzięki czemu może być wysiewana nieco wcześniej, na gleby mniej wygrzane, wolniej ogrzewające się, radzi sobie z tymi okresowymi chłodami wiosennymi bardzo dobrze.

ES Joker to propozycja dla gospodarstw, które potrzebują odmiany uniwersalnej, którą można użytkować zarówno w kierunku kiszonkowym, jak i ziarnowym.

 

Zapraszamy do naszego sklepu:

https://agrosimex.pl/kukurydza-es-joker-c1-fao?utm_source=yt&utm_medium=film&utm_campaign=es_joker_2023