Działanie aficydu Teppeki 50 WG – Wideo

mszycaTeppeki 50 WG jest aficydem zawierającym flonikamid zaliczanym do grupy chemicznej karboksamidów. Środek działa na owady kontaktowo i żołądkowo, na roślinie wgłębnie i systemicznie. Z tych względów bardzo skutecznie zwalcza owady o aparacie gębowym kłująco-ssącym. Bardzo skutecznie zwalcza mszyce odporne na inne grupy insektycydów. Niszczy wszystkie aktywne stadia rozwojowe tej grupy owadów.

Na filmie mogą Państwo zobaczyć działanie preparatu na mszyce na roślinie w porównaniu z kontrolą nietraktowaną preparatem. Teppeki działa długo — jego bardzo dobra skuteczność utrzymuje się do 3 tygodni po zabiegu. Śmierć mszyc nie następuje bezpośrednio po pobraniu środka, ale dopiero po upływie 2–5 dni po jego zastosowaniu.

Mszyce już po 1 godzinie od podania Teppeki zaprzestają żerować i tracą możliwość koordynowania swoich ruchów. Na filmie widoczny jest charakterystyczny „taniec” mszycy oraz to, że aparat gębowy nie jest wbity w tkankę rośliny.
Po około 12 godzinach od aplikacji Teppeki, mszyce są całkowicie zdezorientowane i wykonują intensywne ruchy czułkami i nogami.Po dłuższym czasie następuje całkowity paraliż aparatu gębowego, co w rezultacie doprowadza do śmierci owada.